„Poławiacze pereł” – projekt Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Marcin Świderek,  zakwalifikował się do ogólnopolskiego projektu „POŁAWIACZE PEREŁ” realizowanego przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program odkrywania talentów organizowany jest już od 2008 r. W tym roku do Krakowa zaproszono w jego ramach 37 młodych osób z całej Polski. Zostały one „wyłowione” przez jednostki samorządowe, poszukujące uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Oto relacja naszego ucznia biorącego udział w tym projekcie:

Wakacje w Krakowie 06.07.2014r. – 19.07.2014r.
Chciałbym się ze wszystkimi podzielić tym, jak wspaniałe dwa tygodnie spędziłem w dawnej stolicy Polski w ramach projektu ?Poławiacze Pereł?.

Do Krakowa udałem się razem z moim kolegą z gimnazjum. Na początku czułem się trochę niepewnie. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowa sytuacja. Jednak z czystym sercem mogę przyznać, że już wieczorem wiedziałem, iż ten pobyt będzie przygodą mojego życia. Przede wszystkim poznałem wspaniałych ludzi i różne kultury. Uczestniczyłem w zajęciach literacko-dziennikarskich. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o zagadnieniach z tym związanych. Byłem również w rozgłośni radiowej, studiu telewizyjnym i redakcji Tygodnika Powszechnego. Muszę przyznać, że czas był świetnie zorganizowany i nikt się nie nudził. Bardzo mile wspominam wspólne gry sportowe i logiczne. Po tych dwóch tygodniach czułem, jakbym znał się z pozostałymi uczestnikami od wielu lat. Kraków jest pięknym miastem z wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi, o czym przekonałem się na własnej skórze. Zwiedziłem także rozrywkową stronę miasta ( byłem w klubie tanecznym, na najlepszych zapiekankach ). Pobyt został uwieńczony koncertem finałowym, na którym prezentowaliśmy swoje talenty artystyczne i podsumowaliśmy pobyt. Później czekała nas dyskoteka pożegnalna. A rano powrót do domu. Wszystko byłoby super gdyby nie jeden mankament. Dwa tygodnie to zdecydowanie za mało 🙂

Zachęcam wszystkich do osiągania jak najlepszych wyników, wierzenia we własne możliwości i nieustannego dążenia do celu, a może i Wy weźmiecie udział w tym wspaniałym projekcie.

Marcin Świderek
Kl. II TB

Skip to content