Konkurs historyczny?Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę?

19 grudnia odbył się w naszej szkole pierwszy etap Konkursu Historycznego ?Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę? .  Zakres merytoryczny konkursu obejmuje zagadnienia z  najnowszej historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem działalności podziemia niepodległościowego w latach 1944 ? 1963.

Konkurs został  objęty PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz patronatem IPN/o. w Łodzi, a jego organizatorami   są: Poseł na Sejm RP Robert Telus, Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Poseł na Sejm RP Waldemar Buda, Senator RP Przemysław Błaszczyk; Senator RP Maciej Łuczak, Senator RP Michał Seweryński, Senator RP Rafał Ambrozik.

Rywalizacja konkursowa odbywa się  trójetapowo: na szczeblu szkolnym, regionalnym i wojewódzkim. W etapie szkolnym ZSZ nr 1 reprezentowali uczniowie klas III TEO, III TB oraz III TAK. Po rozwiązaniu testu do następnego  etapu  zakwalifikowali się:

1. Kamil Kołak z kl. III TEO
  2. Łukasz Kaźmierczak z kl. III TB
  3. Daria Lewandowska z kl. III TAK

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań konkursowych !