Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego na „Dziadach”

Już po raz trzeci Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego-opiekun Pani Ewa Viscardi -zorganizował wyjazd młodzieży z naszej szkoły do Teatru Muzycznego w Łodzi.
16 listopada 2018 r.aktorzy z Teatru Nowego w Słupsku zaprezentowali  przed widzami
,,Dziady” A.Mickiewicza.
,,Dziady ” to klasyka polskiego dramatu romantycznego, obowiązkowa lektura szkolna, dzieło zawsze warte przypomnienia i refleksji.
Inscenizacja w reżyserii St.Mlodziewskiego,zupełnie odmienna od klasycznej adaptacji Swinarskiego, skupia uwagę widza na kilku ważnych i wymownych scenach.
Twórcy spektaklu ,pozostając wierni tekstowi,,Dziadów „i oddając romantyczny klimat utworu ,skupiają uwagę widzów na wątkach wciąż aktualnych ,jak choćby korupcja polityczna,zdrada narodowa, tchórzostwo. Wykorzystując romantyczny tekst twórcy spektaklu zmuszają widza do zadania sobie ważnych pytań :czym dla nas jest polskość, jaki powinien być kształt współczesnego patriotyzmu,jakie oczekiwania stoją dziś przed inteligencją.
W spektaklu uczniowie podziwiali grę J.Kornickiego,B.Borek i I.Kasprowicza.
W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas:
III TEO,IIIFR, IVUSO,nad którymi opiekę sprawowaly panie: M.Grzelkowska , A.Chmielowiec , J.Warda i E.Viscardi.