III Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych

W tym roku, jak i w poprzednim, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Wojewódzkim Zjeździe Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim, który odbył się w terminie 23.04.2018 – 27.04.2018r. pod hasłem „Znajdź pomysł na siebie„.

Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Heleniak i Kacper Minkowski uczniowie klasy pierwszej oraz Alicja Sandra Świderek i Aleksanda Jagielska – uczennice klasy drugiej, pod opieką pani pedagog Beaty Gradowskiej.

Podczas Zjazdu uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych w czterech równoległych grupach, obejmujących tematykę: przeciwdziałanie mowie nienawiści, rówieśnicza interwencja kryzysowa, konflikty w kontekście mediacji rówieśniczej, nowe media i ich krytyczny odbiór. Nasze zajęcia prowadzili: psycholog Tomasz Bilicki, Włodzimierz Sokołowski ? Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. Ochrony Praw Człowieka, pedagog Joanna Streit-Wlaźlak, Adam Owczarek ? muzyk, pedagog, dziennikarz Radia Łódź.

Równolegle do warsztatów liderskich swoje zajęcia mieli opiekunowie uczniów. W tym roku nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy uczestniczyli w szkoleniu: Profilaktyka zachowań ryzykownych w szkole, prowadzonym przez Marka Grondasa ? specjalistę terapii uzależnień.

Podczas tegorocznego Zjazdu mieliśmy przyjemność brać udział w Żywej Bibliotece, która umożliwiała wypożyczenie ciekawej osoby i rozmowę z nią. My, czyli czytelnicy Żywej Biblioteki, mogliśmy spotkać się z rabinem ? Dawidem Gurfinkielem, z niewidomym masażystą łódzkiego Widzewa Marcinem Kaczkorowskim, politykiem-Marcinem Zalewskim, seksuologiem Janiną Sabat, instruktorką fitness ? Anną Wójcik, pastorem ? Arkadiuszem Reszką i księdzem katolickim Arkadiuszem Lechowskim.

Ciekawym punktem Zjazdu było również z spotkanie z Witoldem Mackiewiczem ? tatą Tomka Mackiewicza ? zaginionego polskiego Himalaisty, z którym rozmawialiśmy na temat ?Czy pasja może być uzależnieniem?.

Uczestniczyliśmy również w spotkaniu z panem Dariuszem Klmczakiem Marszałkiem Województwa Łódzkiego, który wprowadził nas w tajniki funkcjonowania Sejmiku Województwa i zainicjował dyskusję na temat powołania Wojewódzkiego Sejmiku Młodzieżowego.

Podczas pobytu mogliśmy zgłaszać nasze pomysły dotyczące województwa, miejscowości w której mieszkamy, czy też gminy.

Zjazd został zorganizowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej – Jednostkę Organizacyjną Samorządu Województwa Łódzkiego. W przygotowaniu całej imprezy czynnie pomagali wolontariusze z Fundacji INNOPOLIS z Łodzi.

Więcej tutaj:

http://www.rcpslodz.pl/images/Pobieranie/2018/2018-04-30-zjazd-ef/2018-04-30-zjazd-ef.pdf

http://www.rcpslodz.pl/index.php/2-aktualnosci/157-iii-wojewodzki-zjazd-liderow-mlodziezowych

Skip to content