XIX Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych

[huge_it_gallery id=”23″]

W dniu 8 kwietnia uczniowie z naszej szkoły tradycyjnie już wyjechali na Targi Foto, Film, Audio-Video do Łodzi.

To największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej impreza wystawiennicza dedykowana branży fotograficznej oraz rejestracji dźwięku i obrazu, a także trzydniowe święto miłośników uwieczniania rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Tegorocznej edycji targów towarzyszyła rekordowa liczba szkoleń, seminariów i prezentacji, które odbywały się równolegle w siedmiu salach konferencyjnych. Na zwiedzających czekały warsztaty prowadzone przez najbardziej rozpoznawalnych ekspertów ze świata foto & wideo: Tomasza Tomaszewskiego, Piotra Pietrygę, Marcina Dobasa, Piotr Stósa i Jakuba Kaźmierczyka.

Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z montażystą filmów Jarosławem Barzanem ( Pitbull, Planeta Singli, Listy do M, Bogowie, etc).

Byliśmy również pod wrażeniem fotografii podwodnej pt.  ?70% życia na ziemi jest pod wodą? – Piotra Stósa. Nurkował na Malediwach, Karaibach, Mauritiusie, Galapagos, w Indonezji, Mikronezji, Malezji, Tajlandii, Egipcie, Rosji, Hiszpanii, Włoszech i w Chorwacji – z przyjemnością słuchaliśmy opowieści z kompozycji obrazu, przygotowania sprzętu i zasad obowiązujących w fotografii podwodnej.

Osoby, którym nie udało się przyjechać do Łodzi, mogły śledzić targi on-line.