„Znajdź pomysł na siebie”

[huge_it_gallery id=”157″]

19 listopada 2019 r. uczniowie klas I naszej szkoły uczestniczyli w koncercie zespołu Full Power Spirit – polskiej grupy muzycznej wpisującej się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzącej głównie w stylu hip-hop. Tego samego dnia nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu ?Profilaktyka zachowań ryzykownych w szkole?. Zajęcia dla nauczycieli prowadził Tomasz Bilicki pedagog, psychoterapeuta, certyfikowany interwent kryzysowy (University of Maryland), Prezes Zarządu Fundacji Innopolis, koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży w Łodzi.

Spotkania odbywały się w ramach projektu ?Znajdź pomysł na siebie?, który powstał z myślą o młodzieży. Przez jego realizację autorzy chcą pokazać, że młody człowiek może znaleźć w swoim życiu szczęście, zbudować silne i zdrowe relacje oraz aktywnie przeżyć życie ze świadomością swoich pasji i talentów. Są przekonani, że może się to dokonać w sposób wolny od przemocy i przestępczości.

Dzisiejsze spotkanie z młodzieżą było jednym z 60 spotkań w szkołach, podczas których sprawdzano, gdzie dziś warto szukać szacunku, miłości i akceptacji ? niezbędnych wartości, aby budować silne, zdrowe społeczeństwo i promować wartości rodzinne, które stanowią fundament przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

D.G. pedagog szkolny

Skip to content