Zamiast Kwiatów – Życie Leonka

Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej „Zamiast Kwiatów – Życie Leonka”. Celem akcji było zebranie środków na leczenie i rehabilitację półtorarocznego Leonka Grzywy, chorego na Rdzeniowy Zanik Mięśni. Jedyną możliwością, żeby uratować mu życie jest terapia genowa, której koszt wynosi ponad 9 milionów złotych. Trwa walka z czasem, gdyż terapia musi odbyć się w tym roku. Później nie będzie takiej możliwości ze względu na wiek i wagę dziecka.

Zebraliśmy 857,30 zł, które zostały przekazane na pomoc Leonkowi (uczniowie kl. IV TBg wpłacili na rachunek Stowarzyszenia wspierającego rodzinę Leonka Grzywy)

Akcja „Zamiast Kwiatów – Życie Leonka” polegała na tym, że uczniowie i rodzice, pieniądze przeznaczone na zakup kwiatów z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazali na leczenie Leonka.

Klasy, które włączyły się w akcję:

IV TBg, III TEO, II TEO/TUF,  I TRa, I TB, III TAK/TUF, IVTUFg, II TB, II TAK, III TR

Dziękujemy za udział w akcji i pomoc w zbieraniu środków na terapię, która uratuje Leonkowi życie,

Szkolny Klub Wolontariusza