Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych

28 kwietnia 2023 r. odbył się apel, który dotyczył rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz zakończenia roku szkolnego uczniów klas IV – maturalnych.

Konstytucja 3 Maja jest wielkim osiągnięciem narodu polskiego, jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy wtedy tę konstytucję dla ratowania Rzeczypospolitej stworzyli. Uczniowie upamiętnili to wielkie wydarzenie przedstawiając okolicznościowe scenki oraz śpiewając utwory patriotyczne.

Okolicznościowe przemówienie dyrektora szkoły Waldemara Janusa, było miłym preludium dalszej części akademii, a w niej: nagrody, wyróżnienia, dyplomy wręczane w obecności sztandaru dla tegorocznych maturzystów. Nie zabrakło wzruszających podziękowań abiturientów skierowanych w stronę grona pedagogicznego.

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy… – sukcesów na maturze oraz budowania życia mądrze i odpowiedzialnie.