Warsztaty videorecenzji z Kają Klimek

Szkolny Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego rozpoczął swoją działalność w nowym roku szkolnym od udziału w 7. Małym Festiwalu Filmów Polskich ,, Tosiek”. Podczas festiwalu prezentowane są mniej znane filmy polskie, nie mające szerokiej dystrybucji, ale wartościowe artystycznie. Celem imprezy jest promocja najnowszych osiągnięć kinematografii polskiej oraz przypomnienie sylwetki Antoniego ,,Tośka” Nurzyńskiego,bardzo cenionego operatora filmowego,który urodził się i mieszkał w Skierniewicach (1935-1974). Antoni Nurzyński pozostawił po sobie znakomite filmy, np.,,Przeprowadzka” , ,,Trąd ” , ,,Matka Joanna od Aniołów „.  W ramach tegorocznego festiwalu młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach videorecenzji, które prowadziła publicystka popkulturowa Kaja Klimek .Do pracy wykorzystano film krótkometrażowy, ,Wolta”.Zamiast długo rozmawiać o filmie, młodzież wspólnie z dziennikarką nagrywała własne videorecenzje.  ,,To były wspaniałe warsztaty! Jedne z najlepszych, jakie prowadziłam. Super młodzież!”-powiedziała Kaja Klimek. A młodzież? Może pochwalić się swoimi videorecenzjami i wykorzystać zdobyte umiejętności nie tylko na lekcjach języka polskiego. Przy okazji rozmowy o filmach podejmuje się tematy najważniejsze  dla każdego z nas : o miłości, szczęściu  itp.      Do udziału w warsztatach zaprosiła Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego Pani Agnieszka Skoczek, koordynator edukacji filmowej CKiS, z którą współpracujemy w ramach ,, Nowych  Horyzontów Edukacji Filmowej „.