Warsztaty filmowe cd. – projekt Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi

[huge_it_gallery id=”115″]

 

?CZTERY PORY ROKU? ? to projekt cyklu czterech filmów dokumentalnych promujących szczególne walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego, w różnych porach roku.

Filmy, o których mowa powstają w ramach specjalnego programu zajęć warsztatowych, których uczestnikami są młodzi mieszkańcy naszego Województwa interesujący się rodzimą przyrodą i sztuką filmową. W ramach zajęć wybrane grupy uczestników – m.in. klasa I Technikum Organizacji Reklamy realizują kolejne odcinki cyklu pod nadzorem i opieką artystyczną doświadczonych, profesjonalnych filmowców współpracujących stale z Wytwórnią Filmów Oświatowych. Wybór możliwych tematów i obiektów jest bogaty i różnorodny ? wchodzą tu bowiem w grę takie atrakcje przyrodnicze, jak, na przykład: tereny i zasoby Parków Krajobrazowych czy też liczne rezerwaty przyrody. Nieprzypadkowa jest zakładana ilość planowanych filmów ? cztery, ponieważ każdy z nich powstaje w jednej z czterech pór roku. Pora roku dostosowana jest do charakteru miejsca lub obiektu, o którym opowiada dany film.

W dniach 27 kwietnia oraz 10 maja nasi uczniowie mieli możliwość i przyjemność nagrywać film na zajęciach warsztatowych pod kierunkiem doświadczonych realizatorów filmów przyrodniczych podczas których zrealizowany został czwarty odcinek cyklu:

„WIOSNA W PUSZCZY BOLIMOWSKIEJ”.

Skip to content