Warsztaty filmowe – realizacja projektu Wytwórni Filmów Oświatowych z Łodzi

[huge_it_gallery id=”114″]

W dniu 27 kwietnia uczniowie Technikum Organizacji Reklamy wzięli udział w I części warsztatów filmowych promujących walory przyrodnicze i krajobrazowe Regionu Łódzkiego, w różnych porach roku.

W ramach zajęć są realizowane kolejne odcinki cyklu „Cztery pory roku”. Projekt przygotowany został przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w ścisłej współpracy z Departamentem Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Nasi uczniowie rozpoczęli pracę, przy czwartym odcinku cyklu ” Wiosna w Puszczy Bolimowskiej”.  Zdjęcia do poszczególnych filmów realizowane są przez uczestników zajęć pod nadzorem doświadczonych profesjonalistów ? tak aby powstające filmy odznaczały się z jednej strony ?świeżością spojrzenia? właściwą filmowcom ? amatorom, z drugiej zaś aby spełniały wymogi jakości obrazu i dźwięku właściwe filmom robionym przez zawodowców. Gotowe filmy mają jakość emisyjną, czyli spełniają wymogi niezbędne do zaprezentowania ich w programach lokalnych Stacji Telewizyjnych, czy też w Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.