Eliminacje Regionalne VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

[huge_it_gallery id=”72″]

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1  w Skierniewicach odbyły się Eliminacje Regionalne VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.

Turniej Maszyn Wodnych był organizowany wspólnie z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną, a honorowy patronat nad Eliminacjami Regionalnymi  objął Prezydent Miasta Skierniewice  Pan Krzysztof Jażdżyk.

W Eliminacjach Regionalnych VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych wzięły udział 84 drużyny.

Spośród  szkół gimnazjalnych w Turnieju uczestniczyło 40 drużyn (18 w kategorii ?MOC? oraz 22 w kategorii ?WYDAJNOŚĆ?).

Ze szkół ponadgimnazjalnych w Turnieju uczestniczyły 44 drużyny (32 w kategorii ?MOC? oraz 12 w kategorii ?WYDAJNOŚĆ?).

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny: NONIUSZE, JANKOMOBILE i GEWINER.

Drużyna NONIUSZE w składzie: Kamil Kołak, Bartłomiej Banaszkiewicz i Seweryn Kazanowski zajęła II miejsce w kategorii ?Moc? i jednocześnie zakwalifikowała się do turnieju finałowego.

Pozostałe dwie drużyny – JANKOMOBILE w składzie: Jan Mikusek, Jakub Swędra i Bartosz Szyszczyński  oraz GEWINER w składzie Mateusz Boryna, Dawid Zwoliński i Kacper Trojanowski zajęli odpowiednio siódme i dwunaste miejsce.

Nad przygotowaniem konstrukcji maszyn wodnych czuwał Pan Mieczysław Dukaczewski. Organizacją turnieju z ramienia szkoły zajęły się Bogumiła Zielińska i Halina Marat

Drużynie NONIUSZY życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki w finale 27 maja w Piasecznie.