Turniej maszyn wodnych

W dniu 19 października 2022 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach odbyły się Eliminacje Regionalne „PGE Turniej Maszyn Wodnych 2022”.

Turniej Maszyn Wodnych był organizowany wspólnie z PGE i  Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną.

Eliminacje rozpoczęły się uroczystym przemówieniem Pana Dyrektora Waldemara Janusa, oraz Pana Piotra Jarka – Prezesa Zarządu Piasecczyńskiej Fundacji Ekologicznej.

Odwiedziły nas około 50 drużyn z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, które reprezentowały szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe.

Naszą szkołę reprezentowało pięć drużyn: w kategorii „moc” startowały cztery drużyny: SZUWAREK II w składzie: Tomasz Piekut, Piotr Lesiak, Błażej Wiesiołek z klasy IV TEO, DRILOWCY w składzie: Dudek Szymon, Furmański Jakub z klasy IVTEOp oraz Walendzik Sebastian z klasy III TEO,  SKIERBUD w składzie: Paweł Przybył, Oliwier Młynarski, Maciej Dyba, z klasy III TEO, LITERUFKA w składzie: Skręta Patryk, Kolis Błażej, Sieczkowski Krystian z klasy I TEO.

W kategorii „wydajność” z naszej szkoły startowała jedna drużyna o nazwie C4G_KULAWIK w składzie – Filip Kocęba, Miłosz Koziarski, Bartosz Popiński z klasy II TEO.

Drużyna SZUWAREK II w składzie: Tomasz Piekut, Piotr Lesiak, Błażej Wiesiołek zajęła II miejsce w kategorii „Moc” i awansowała do finału, który odbędzie się 4 listopada
w Warszawie na stadionie PGE Narodowy.

Organizacją turnieju z ramienia szkoły zajęła się Halina Marat.

Wszystkim drużynom reprezentującym naszą szkołę ogromnie gratulujemy i dziękujemy
za zaangażowanie i wielkie emocje jakich doświadczyliśmy w środę 19  października.

Drużynie SZUWAREK życzymy powodzenia w konkursie finałowym 4 listopada.