Teatr antyczny w Kinoteatrze Polonez

[huge_it_gallery id=”162″]

Dnia 30 października w Kinoteatrze Polonez odbyło się przedstawienie pt: ” Teatr antyczny”.

Niepodważalnym symbolem kultury greckiej jest narodzony w Atenach teatr. Jego geneza wiąże się z obrzędem kultowym boga wina i winnej latorośli Dionizosa,  nazywanym Wielkimi Dionizjami. Dzięki spektaklowi w którym uczestniczyła młodzież z naszej szkoły, zostaliśmy przeniesieni do starożytnej Grecji, jak również przybliżono nam koncept teatru antycznego, jego ewolucji. Spektakl był ciekawy i pouczający. Utrzymany w klimacie komedii angażował widownie do aktywnego uczestnictwa na scenie.

W wydarzeniu tym uczestniczyły blogerki z naszej szkoły – Patrycja i Julka z III Technikum Organizacji Reklamy, które to wszystko opisały i wykonały zdjęcia .