Szkolenie zawodowe dla klas technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

W dniu 8.03.2022 r. w Warszawie odbyło się szkolenie dla uczniów klasy II i III technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Szkolenie dotyczyło zasad funkcjonowania odnawialnych źródeł energii w domu niezależnym energetycznie.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób może funkcjonować dom, który wykorzystując instalacje odnawialnych źródeł energii – instalacje fotowoltaiczną, instalacje pomp ciepła oraz rekuperację – jest w stanie wyprodukować energie elektryczną oraz energię cieplną na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Uczniowie dowiedzieli się o praktycznych zasadach projektowania i montażu takich instalacji, zobaczyli również jak w praktyce funkcjonuje dom niezależny energetycznie.

Opiekunami podczas szkolenia były Pani Judyta Piątkowska oraz Pani Halina Marat.