Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

Szanowni Państwo,

już ponad 16 tysięcy przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych do tej pory zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Przypominam, że celem „Rekordu dla Niepodległej” jest wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przesłanie przez dyrektora danego przedszkola, szkoły lub placówki oświatowej ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w SIO (zakładka „Ankieta”).

Szkoły, które jeszcze się nie zgłosiły do akcji, zachęcam do wypełnienia ankiety. Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 8 listopada do godz. 12:00.

Wszystkie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, otrzymają pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem.

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej