Projekt „Drugie życie”

W ramach działań profilaktycznych szkoły z obszaru zdrowia, nasza placówka uczestniczy w miejskim projekcie edukacyjnym „Drugie życie”.

Celem projektu jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz transplantacji szpiku i narządów. W ramach akcji odbędzie się w kwietniu konferencja dla młodzieży a w maju happening promujący idee transplantologii.

Jednym z działań projektowych jest również zrealizowane w dniu 22 marca 2023r. spotkanie uczniów klas IV i III z Panem Arturem Zakrzewskim– człowiekiem po przeszczepie wątroby- który własnym przykładem udowodnia, że i po przeszczepie można żyć pełnią życia!

Podczas spotkania młodzież poznała podstawowe pojęcia związane
z transplantologią, zasady pobierania organów do przeszczepu, opiekę nad pacjentem po przeszczepie. Ten trudny temat uruchomił liczne refleksje zebranych, pozwolił zastanowić się nad naszymi wyborami związanymi ze zdrowiem i życiem. Autentyczność przekazu była wielkim atutem spotkania. Jeszcze raz dziękujemy Panu Arturowi za to, że zechciał podzielić się z nami swoim doświadczeniem.

D.G. pedagog szkolny