Projekcja filmu pt. „Piłsudski”

18 września 2019 roku cała szkoła mogła uczestniczyć w projekcji filmu pt.?Piłsudski? w reżyserii Michała Rosy. Dzięki temu kulturalnemu wydarzeniu pod patronatem pana dyr. Waldemara Janusa, poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat walki o niepodległość Rzeczpospolitej.
Produkcja poświęcona jest postaci Józefa Piłsudskiego- polskiemu dowódcy wojskowemu, naczelnikowi państwa. Mimo trudnej sytuacji jaka panowała w tamtym czasie, bohater wierzy w to, że Polska stanie się wolnym krajem. Film przedstawia kilkanaście lat życia przyszłego Marszałka, zaczynając od ucieczki ze szpitala w Petersburgu, kończąc na jednym z najszczęśliwszych wydarzeń w dziejach Polski- odzyskaniu niepodległości.
Film wywołał poruszenie wśród obecnych na projekcji, uczniowie naszej szkoły podsumowali: ?-Film naprawdę godny polecenia. Bardzo ciekawy i skłaniający do refleksji. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma takiego patrona?.