Powstała nowa ekopracownia

W ZSZ nr 1 w ramach środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi powstała nowa ekopracownia.

Kwota dofinansowania wyniosła 59.955 zł, a całkowity koszt zadania wyniósł 68.555 zł.

Pracownia została wyremontowana przez uczniów naszej szkoły w ramach zajęć praktycznych w zawodzie technik budownictwa i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

W ramach pozyskanych funduszy pracownia została wyposażona w nowe meble: szafę, dwie komody, ławki, krzesła, biurko oraz fotel nauczyciela,
a także dwie kontenerki i mobilną tablicę.

Pracownia została również doposażona w sprzęt multimedialny: monitor interaktywny 75”, laptop, wizualizer, mikrofon bezprzewodowy.

Ekopracownia funkcjonuje od dnia 1.03.2023 i odbywają się w niej zajęcia
z geografii jak również z przedmiotów zawodowych w zakresie teoretycznym
i praktycznym w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Do prowadzenia zajęć pozyskano również pomoce dydaktyczne w postaci plansz dydaktycznych, filmów edukacyjnych, zestawy hybrydowe nazywane inteligentnymi sieciami energetycznymi oraz zestaw rozbudowany z kolektorem słonecznym. Wszystkie pomoce dydaktyczne służą do wykonywania zadań zawodowych w ramach zajęć teoretycznych i praktycznych z energetyki odnawialnej oraz nauki przez doświadczenie.

Projekt ekopracowni napisała i koordynowała Halina Marat.