Konkurs Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji

Rusza kolejna edycja Konkursu Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji. Podobnie jak w latach ubiegłych najlepsi uczniowie pojadą do Chateaillon-Plage na początku lipca.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 15 do 20 lat zamieszkałej lub kształcącej się szkołach na terenie Skierniewic. Jak co roku rywalizacja będzie przebiegać w trzech etapach. Dwa pierwsze to: autoprezentacja dotycząca danych personalnych, szkoły, zainteresowań, rodziny, przyjaciół oraz prezentacja związana z Francją z dowolnie wybranej dziedziny m.in.: sztuki, literatury, muzyki, filmu, kultury, kulinariów, sportu, mody czy zabytków. Na zakończenie komisja konkursowa sprawdzi wiedzę uczestników, zadając podstawowe pytania związane z Francją.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą składać pisemne zgłoszenia listownie lub osobiście w Wydziale Kultury i Promocji Miasta, ul. Senatorska 12, w terminie do dnia 31 marca 2016 r. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w dniu 9 kwietnia o godz. 9:00 w Centrum Kultury i Sztuki w sali 220.

Konkurs Znajomości Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji jest organizowany od 1993 roku przez Prezydenta Miasta Skierniewice i Klub Francuski działający w Skierniewicach. Laureaci Konkursu w nagrodę spędzają kilka dni we Francji. Ponad 100 uczniów skierniewickich szkół do tej pory wzięło udział w projekcie. Dla wszystkich wyjazd był szansą doskonalenia znajomości języka francuskiego, poznania tamtejszej kultury i przeżycia niezapomnianej przygody.

Organizatorami są Prezydent Miasta Skierniewice oraz Skierniewicki Klub Francuski działający przy Centrum Kultury i Sztuki. Nagrodą w konkursie jest tygodniowy pobyt na początku lipca w Chatelaillon-Plage.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Urzędu Miasta Skierniewice.
Zachęcamy do udziału!