Jedz zdrowo!

Postanowiliśmy uruchomić na naszej stronie zakładkę JEDZ ZDROWO!

Jej celem jest pokazanie kulinarnych talentów osób dbających o zdrowie jak również propagowanie zdrowego żywienia wśród wszystkich naszych uczniów, nauczycieli, rodziców a także czytelników strony spoza szkoły zainteresowanych zdrowiem.

Cieszenie się życiem w pełnym zdrowiu do późnej starości, bez takich chorób cywilizacyjnych jak otyłość, nadciśnienie, cukrzyca i inne – to cel dla którego warto zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, swoją dietę. Nie chodzi nam o radykalne zmiany lecz o stopniowe wprowadzanie proponowanych potraw do swojego jadłospisu.

Wiemy, że takie sztandarowe przepisy na ciekawe, lekkostrawne, zdrowe potrawy każdy z Was posiada dlatego zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i czytelników naszej zakładki do eksperymentowania w kuchni i i dzielenia się z nami przepisami!

Wszystko co przygotujemy sami, ze zdrowych produktów jest smaczniejsze i lepsze od Fast foods.

Przepisy potraw (opracowane wg schematu poniżej) wraz ze zdjęciem prosimy przesyłać pod adres jedz.zdrowo@budowlanka1.edu.pl; po wstępnej weryfikacji treści ? pod względem merytorycznym i edytorskim – będą umieszczane w naszej zakładce Jedz zdrowo!

Schemat przepisu

Nazwa potrawy: ???????????

Składniki:

Przygotowanie:

Sposób podania:

Zdjęcie potrawy (efekt końcowy)

Wykonawca:

Potrawy nie muszą być autorskimi projektami. Jeżeli czerpiecie inspiracje od innych proszę podać źródło np. tytuł książki, nazwę bloga, link do strony internetowej.