Obchody święta Konstytucji 3 maja i uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

[huge_it_gallery id=”112″]

Dnia 27 kwietnia br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, połączony z uroczystością zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Dzięki akademii mieliśmy możliwość przeniesienia się myślami w świat XVIII wieku i przypomnienia okoliczności uchwalenia konstytucji trzeciomajowej. Mogliśmy być świadkami inscenizacji, przedstawiającej moment zaprzysiężenia konstytucji przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz wykonania układu tanecznego w rytm Poloneza 3 maja. Pod opieką pani Małgorzaty Koper przedstawiciele klas: III TAK, III TEO oraz III TUSO wprowadzili wszystkich w atmosferę, odzwierciedlającą ten wyjątkowy dzień w historii narodu polskiego.

Po zakończeniu apelu byliśmy świadkami uroczystego pożegnania klas maturalnych, które zanim odebrały świadectwa dojrzałości z rąk pana dyrektora Waldemara Janusa, wysłuchały sentymentalnego pożegnania, zaaranżowanego przez przedstawicieli klas trzecich i dzięki prezentacji multimedialnej, powróciły myślami do minionych chwil spędzonych w szkole.