Nowe Horyzonty

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie ZSZ nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego brali udział w kolejnej edycji projektu upowszechniającego wartościowe kino dla młodzieży ?Nowe Horyzonty?.

W ramach edukacji filmowej uczniowie uczestniczyli w następujących seansach filmowych poprzedzanych prelekcją wstępną: ?Przesłuchanie?, ?Rewers?, ?Ida?, ?Matka Królów?, ?Człowiek z żelaza?, ?Chce się żyć?.

Uczniowie pod kierunkiem A. Kamińskiej brali także udział w konkursie na napisanie recenzji filmu. W listopadzie 2016 roku za recenzję filmu nagrody otrzymali: Adam Sukiennik kl. IV TO, Damian Grotkowski kl. IV TO oraz Kamil Dębski kl. IV TB, natomiast w marcu 2017 roku za pracę pisemną nagrodę otrzymali: Adam Wach kl. IV TB, Kamil Pawlina kl. IV TO, Łukasz Stefanowski kl. II TB. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.