,,Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej ” 2018/2019

Film ,,Twój Vincent” (Polska, Wielka Brytania 2017) otworzył tegoroczną edycję filmów w ramach ,, Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej” . Ten edukacyjny projekt cieszy się w naszej szkole wielką popularnością , a koordynator szkolny nhef – pani Ewa Viscardi – co roku dołącza do niego nowe klasy. Co to są ,,Nowe Horyzonty…” ? To wzbogacony o prelekcję i materiały dydaktyczne SEANS WARTOŚCIOWEGO I DOBRANEGO DO WIEKU UCZNIA FILMU. Udział projekcie pomaga rozwijać w uczniach kompetencje, uczy zrozumieć współczesny świat oraz pozwala poznać polskie i światowe kino. Zachętą do przystąpienia do nhef jest atrakcyjna cena :10 zł od osoby i darmowe wejściówki dla 2 osób z klasy. Tegoroczna edycja nhef to cykl ,, Analiza filmu ”.
W pokazie filmowym 11 października uczestniczyli uczniowie klas : III TEO , IV TO, IV TB oraz , po raz pierwszy, uczniowie klas pierwszych.

,, Twój Vincent”( reż. D. Kobiela , H.Welchman ) to prawdziwa perełka filmu animowanego. Film zdobył Europejską Nagrodę Filmową(2017)na MFF w Szanghaju , uzyskał też nominacje do nagród : Oscar , BAFTA , Złote Globy , Annie Award.
Niemal kryminalna fabuła filmu , koncentrująca się na chorobie malarza , jego samotności , problemach finansowych ,relacjach z bratem , jest służebna wobec wizualnej warstwy produkcji. Tworzy ją animacja odwołująca się do charakterystycznej techniki malarskiej van Gogha. Oglądamy ręcznie malowane, kolorowe kadry ,, ożywiające ” najsłynniejsze obrazy malarza.

Film po prostu trzeba zobaczyć.

Skip to content