Nowa ekopracownia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach

• FOTE03A

Blisko 30 tysięcy złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na utworzenie ekopracowni pozyskał Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach w ramach konkursu z dziedziny edukacja ekologiczna „Moja wymarzona ekopracownia 2015” pt. „Ekopracownia projektowania i ochrony krajobrazu z elementami odnawialnych źródeł energii w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach”.

Zakupione pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny i bogate wyposażenie sali można było obejrzeć 9.X.2015r. podczas uroczystego otwarcia ekopracowni.
Sala nr 5 została odnowiona i wyposażona w nowy sprzęt. Stała się miejscem dużo przyjemniejszym dla uczniów. Nowości technologiczne ułatwią niewątpliwie pracę nauczycielowi, ale przede wszystkim będą ułatwieniem dla uczniów w zdobywaniu wiedzy, pobudzaniu ich do zagłębiania wiedzy przyrodniczej i działania na rzecz ochrony środowiska.
Nowoczesne rozwiązania metodyczne i formułowanie wymagań pozwoli uczniom słabym na osiąganie sukcesów na miarę ich możliwości. Program pozwoli rozbudzić wśród uczniów ciekawość poznawczą i towarzyszącą jej motywację do uczenia się.
W ramach projektu sala nr 5 wzbogaciła się o:

• tablicę interaktywną z projektorem multimedialnym i wizualizer,
  • kompletny zestaw solarny i moduł fotowoltaiczny,
  • tlenomierz z czujnikiem,
  • kolektor słoneczny,
  • meble, stoły i krzesła uczniowskie.

Wartość ogólna zadania 32 700.
Wykorzystując ekopracownię, zostaną przeprowadzone wykłady, pokazy, szkolenia firm branżowych umożliwiających zapoznanie uczniów z nowinkami technicznymi dotyczącymi odnawialnych źródeł energii, projektowaniu i ochrony współczesnego krajobrazu.