Konkurs Historyczny ? Życie i działalność Józefa Piłsudskiego w latach 1867 ? 1935?

[huge_it_gallery id=”78″]

 

6 czerwca w naszej szkole  odbył się Konkurs Historyczny ? Życie i działalność Józefa Piłsudskiego w latach 1867 ? 1935?. W związku z tym, że ten rok jest dla nas  wyjątkowy ( obchody 95 rocznicy  powstania szkoły) tym razem konkurs  miał charakter międzyszkolny. Do rywalizacji na zaproszenie organizatorów  obok reprezentantów Budowlanki  stanęły drużyny LO Prusa, ZS nr 3 oraz ZSZ nr 2. Przebieg zmagań konkursowych wyglądał podobnie jak w latach ubiegłych: po części pisemnej ( test wiedzy o Marszałku) uczestnicy przystąpili do części ustnej, losując pytania z czterech kategorii: Działalność polityczna i wojskowa Piłsudskiego, Historia ziem polskich w latach 1867- 35, Życie prywatne Marszałka, Pieśni Legionowe.

Poziom wiedzy  wszystkich uczestników był bardzo wysoki, zaangażowanie  w ?tropienie? epizodów i wielkich wydarzeń z życia Marszałka ogromne. A oto ostateczne wyniki rywalizacji zespołów:

I miejsce ? Drużyna ZSZ nr 1 w składzie Aleksandra Jagielska i Joanna Kamińska z klasy I AB pod opieką Anny Słupskiej

II miejsce  – drużyna LO im. B. Prusa w składzie: Weronika Dąbrowska i Tomasz Kobuszewski   pod opieką Andrzeja Kalskiego

III miejsce –  drużyna ZSZ nr 2 w składzie: Mateusz Krawczyk  i Patryk Kaniewski pod opieką Roberta Kowalczyka

IV miejsce -drużyna ZS nr 3 w składzie: Małgorzata Paradowska i Bartłomiej Gorczyca  pod opieką Beaty Gachewicz.

 

Konkurs był dla nas nie tylko okazją do współzawodnictwa z młodzieżą innych skierniewickich szkół ponadgimnazjalnych, ale przede wszystkim okazją do podzielenia się wiedzą o życiu i osiągnięciach Naszego Patrona  z innymi , a także  nauczenia się czegoś od nich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda się zorganizować drugą edycję konkursu w odsłonie międzyszkolnej.

Koordynator konkursu- M. Niklewicz pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w jego organizację: p. Dorocie Pobidyńskiej, p. Annie Słupskiej, p.Joannie Korwek,  p.Markowi  Kozłowskiemu, p. Iwonie Iwanickiej,  a także młodzieży z klas I TEO, I FR i  I TAKO za aktywną  pomoc  podczas konkursu.

Skip to content