Spotkanie podsumowujące projekt mobilności zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

[huge_it_gallery id=”8″]

W spotkaniu uczestniczyli:

Partner Berufsförderungswerk e.v. des Bauindustrieverbandes Berlin-Brandenburg e.v.,

Walter Jahn – dyrektor Zespołu do spraw Międzynarodowych,

Michael Ritter – koordynator projektu,

Jarosław Chęcielewski – zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice,

Waldemar Janus – dyrektor szkoły,

Iwona Latoszewska – wicedyrektor szkoły,

nauczyciele oraz młodzież.

Akcja 1 sektora Kształcenia i szkolenia zawodowe programu Erasmus+

Maksymalna kwota dofinansowania do projektu wynosi 116 544,00 euro.

Projekt skierowany do 71 uczniów naszej szkoły w kierunkach: Technik budownictwa, Technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej, Technik ochrony środowiska, Technik architektury krajobrazu, Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Tytuł projektu ?Inwestując w siebie ? kształtujesz swoją przyszłość? wskazuje na odbiorców zainteresowanych poszerzaniem własnej wiedzy, nabyciem nowych umiejętności i kompetencji, a przede wszystkim uzyskaniem zaświadczeń potwierdzających ich kompetencje w branży budowlanej, ochrony środowiska i energetyki odnawialnej oraz architektury krajobrazu.

Projekt dotyczył 2-tygodnowego stażu pięciu grup młodzieży w placówce Partnera. Pobyt dla uczestników był całkowicie bezpłatny. Uczniowie otrzymali kieszonkowe w wysokości 80,00 euro. W trakcie wyjazdów na staże zawodowe młodzież nabyła umiejętności tak cenionych przez pracodawców: czyli umiejętność pracy w zespole międzykulturowym i narodowościowym, zachowanie zasad fair play, zdyscyplinowanie, zwiększoną motywację do wykonywanych czynności.

Prezentacja podsumowująca projekt