Eliminacje Regionalne VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

[huge_it_gallery id=”142″]

W dniu 19 marca 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1  w Skierniewicach odbyły się Eliminacje Regionalne VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.

Turniej Maszyn Wodnych był organizowany wspólnie z Piaseczyńską Fundacją Ekologiczną, a honorowy patronat nad Eliminacjami Regionalnymi  objął Prezydent Miasta Skierniewice  Pan Krzysztof Jażdżyk.

Eliminacje rozpoczęły się uroczystym przemówieniem Pana Dyrektora Waldemara Janusa, a następnie głos zabrał Pan Prezydent Jarosław Chęcielewski, który również uruchomił start pierwszej turbiny.

W Eliminacjach Regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych wzięły udział 48 drużyn.

Spośród  szkół gimnazjalnych i podstawowych w Turnieju uczestniczyło 19 drużyn (17 w kategorii ?MOC? oraz 2 w kategorii ?WYDAJNOŚĆ?).

Ze szkół ponadgimnazjalnych w Turnieju uczestniczyły 29 drużyn (26 w kategorii ?MOC? oraz 3 w kategorii ?WYDAJNOŚĆ?).

Odwiedziły nas między innymi drużyny z województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Naszą szkołę reprezentowało pięć drużyn: NONIUSZE w składzie: Kamil Kołak, Bartłomiej Banaszkiewicz i Seweryn Kazanowski, JANKOMOBILE w składzie: Jan Mikusek, Jakub Swędra i Bartosz Szyszczyński,
GEWINER w składzie: Mateusz Boryna, Dawid Zwoliński i Kacper Trojanowski, HELEMIŃKI w składzie: Adrian Heleniak i Kaper Mińkowski oraz drużyna NIMBUS  reprezentowana przez Bartłomieja Siekiersiego.

Drużyna NONIUSZE w składzie: Kamil Kołak, Bartłomiej Banaszkiewicz i Seweryn Kazanowski zajęła I miejsce w kategorii ?Moc? i awansowała do finału w Piasecznie.

Pozostałe drużyny zajęły następujące miejsca:

? JANKOMOBILE  4 miejsce, GEWINER ? 5 miejsce, HELEMIŃKI ? 8 miejsce.

Drużyna NIMBUS w kategorii ?WYDAJNOŚĆ? zajęła 3 miejsce.

Organizacją turnieju z ramienia szkoły zajęła się Halina Marat.

Wszystkim drużynom reprezentującym naszą szkołę ogromnie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wielkie emocje jakich doświadczyliśmy we wtorek 19 marca.

Drużynie NONIUSZE życzymy powodzenia w konkursie finałowym 6 kwietnia.