Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W Starostwie Powiatowym w Skierniewicach w dniu 10.05.2023r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zadaniem uczestników zawodów było rozwiązanie pisemnego testu, a trzech najlepszych brało udział w części ustnej. Pytania obejmowały bardzo szeroki zakres wiedzy z takich tematów między innymi jak:

– tradycje i historia straży pożarnej, organizacja i zadania OSP i PSP, przyczyny powstawania pożarów, organizacja i prowadzenie akcji ratowniczych, sprzęt ratowniczo – gaśniczy, zasady udzielanie pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło trzech uczniów z naszej szkoły: Bartłomiej Grzelecki klasa II TB, Mateusz Kruk klasa II TB, Karol Nowak klasa II TB.

Uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki: Karol Nowak zajął III miejsce, Bartłomiej Grzelecki zajął IV miejsce.

Gratulujemy!