Apel upamiętniający 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

[huge_it_gallery id=”153″]
2 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Ten tragiczny czas w dziejach naszej ojczyzny został przypominamy w montażu historyczno- literackim. Słowami poezji uczniowie opowiedzieli o bohaterstwie września 1939 roku: obronie Westerplatte, walkach nad Bzurą i obronie wielu innych miejsc naszej ojczyzny. Oddali hołd poległym żołnierzom i cywilom. W piosence ,,Guziki ” ( słowa Z.Herberta) przypomnieli o mordzie Rosjan na polskich oficerach pod Katyniem.Obecna podczas uroczystości społeczność szkolna w skupieniu uczestniczyła w tej niezwykle poruszającej lekcji historii. Oklaski ,którymi nagrodzono występujących, były nagrodą zarówno za piękny śpiew, wzruszające recytacje , ale także za dekorację. Dyrektor szkoły Pan W.Janus podziękował występującym uczniom ( III FR , II TOR, I TOR ) oraz odpowiedzialnym za apel nauczycielkom – Paniom  Annie Słupskiej i Ewie Viscardi .