Jubileusz 95-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dnia 3 czerwca 2017 roku ZSZ nr 1 obchodził 95-lecie swojego powstania. Jubileusz ten był połączony z pięćdziesięcioleciem istnienia technikum w tej placówce.

Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: samorządowcy, dyrektorzy skierniewickich szkół, przedstawiciele związków zawodowych, absolwenci oraz emerytowani pracownicy „Budowlanki”.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele św. Jakuba, po której nastąpił przemarsz w asyście orkiestry dętej do budynku szkoły. Tam gości przywitał Dyrektor  p. Waldemar Janus. Głos zabrali również absolwenci szkoły: poseł na Sejm RP p. Dorota Rutkowska oraz wiceprezydent Skierniewic p. Jarosław Chęcielewski. Była to okazja do wspomnień, podziękowań i wręczenia kwiatów obecnemu dyrektorowi, jego poprzednikom i wychowawcom.

Po części oficjalnej uroczystości zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów szkoły. Zgromadzeni obejrzeli również film wyreżyserowany przez uczniów klasy I FR. Jego głównym bohaterem był Patron szkoły marszałek Józef Piłsudski, który nieoczekiwanie odwiedził „Budowlankę”.

Po części artystycznej przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek – potrawy przygotowane w ramach konkursu „Śniadanie Piłsudskiego”, kanapki i ciasto. Mieli również możliwość spotkania się z dawnymi przyjaciółmi, podzielenia się wspomnieniami oraz obejrzenia zdjęć dokumentujących historię szkoły.