Wycieczka do Warszawy

[huge_it_gallery id=”36″]

W dniu 1 czerwca 2016 r. uczniowie klas I i II technikum budownictwa, pod opieką p.A.Słupskiej i p. Tadeusza Maciejaka wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

W stolicy udali się metrem do Aresztu Śledczego na Mokotowie. Tam uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których zapoznali się z warunkami panującymi w więzieniu, obejrzeli cele więzienia, spacerniak dla więźniów. Niesamowite wrażenia robiły na uczestnikach otwierane i zamykane przez strażników kolejne drzwi i kraty więzienia.

Areszt – zwany więzieniem na Rokowieckiej powstał w 1902 – 1906 r. Przez ostatne 100 lat w jego murach znależli się nie tylko pospolici kryminaliści, ale także więźniowie polityczni. W czasach stalinowskich w więzieniu zglinęli gen. Fieldorf „Nil”, rotmistrz Witold Pilecki i setki przeciwników władzy komunistycznej.

Następnie uczniowie udali się do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego, które jako jedyne w kraju eksponuje w sposób pełny zagadnienia budowy geologicznej Polski.

Zobaczyli tam różnorodność okazów skał, minerałów i skamieniałości ułożonych w tematyczne warstwy, a także szkielety wymarłych zwierząt.

Ciekawym miejscem dla zwiedzających był kolejny obiekt – Biblioteka Uniwerstetu Warszawskiego, a właściwie ogród na dachu budynku biblioteki, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Został zaprojektowany przez Irenę Bajerską, rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha.

Spacerkiem po Warszawie dotarli uczestnicy na  Dworzec Centralny, skąd pociągiem powrócili do Skierniewic.

Skip to content