V finał Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych

[huge_it_gallery id=”21″]

W dniu 2 kwietnia 2016 roku w Piasecznie odbył się V finał  Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, którego organizatorem jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

Drużyna z naszej szkoły o nazwie „NONIUSZE”  w składzie: Banaszkiewicz Bartłomiej, Kazanowski Seweryn i Kołak Kamil zajęła 9 miejsce w Polsce.

Uczniowie z klasy I Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej wykonali model maszyny wodnej pod kierunkiem P. Mieczysława Dukaczewskiego. Drużyna startowała w konkurencji na największą moc turbiny. Opiekę nad drużyną sprawowała P. Halina Marat.

Turniej Maszyn Wodnych polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem oraz rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną.

Konkurencja ?Moc? polegała na podniesieniu masy 5 kg na wysokość 2 metrów w jak najkrótszym czasie. W stanowisku pomiarowym zastosowano układ bloczków ruchomych przez co naciąg cięgna wynosi 25 N, a długość cięgna nawinięta na bloczek w celu podniesienia ciężarka na zadaną wysokość wynosiła 4 metry.

Maszyna mogła być wykonana z dowolnych materiałów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku 🙂