Turniej maszyn wiatrowych

[huge_it_gallery id=”57″]

 

W dniu 25 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach regionalnych ?V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych?, które odbyły się w Łodzi.

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej (zgodnej z rysunkiem technicznym) przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną.

W tym roku z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny. Znani nam z wcześniejszych edycji ?NONIUSZE? z klasy II  TEO w składzie: Bartłomiej Banaszkiewicz, Seweryn Kazanowski, Kamil Kołak oraz po raz pierwszy ?JANKOMOBILE? z klasy I TEO w składzie: Jan Mikusek, Jakub Swędra, Bartosz Szyszczyński i Kacper Trojanowski.

Obie drużyny znalazły się w pierwszej dziesiątce z czego jesteśmy bardzo dumni. ?JANKOMOBILE? zajęli 3 miejsce dzięki czemu zakwalifikowali się do turnieju finałowego, który odbędzie się 10 grudnia w Piasecznie.

Drużyny do turnieju przygotowywały się pod czujnym okiem P. Mieczysława Dukaczewskiego, natomiast podczas turnieju opiekę sprawowały P. Halina Marat oraz P. Bogumiła Zielińska.

Gratulujemy obu drużynom, a za ?JANKOMOBILE? trzymamy kciuki podczas finału.

 

Skip to content