Ogólnopolski Konkurs o Marszałku Józefie Piłsudskim

[huge_it_gallery id=”44″]

W dniach 15 i 16 września uczniowie naszej szkoły Marcin Świderek  i Krzysztof  Zbudniewek  z klasy  IV TBa  pod opieką prof. Moniki Niklewicz wzięli  udział w Ogólnopolskim Konkursie o Marszałku Józefie Piłsudskim zorganizowanym w ramach obchodów 90-lecia  szkoły przez Zespół Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy przystąpili indywidualnie do testu dotyczącego życia i działalności politycznej i wojskowej Marszałka. Drugi etap  polegał na przedstawieniu zespołowym prezentacji multimedialnej na temat: ?Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości?.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego z całego kraju. Nasi uczniowie rywalizowali z zespołami z Zamościa, Tarnowa, Słupcy oraz Warszawy. Po zaciętych zmaganiach nasza drużyna zajęła V miejsce.

Pobyt w stolicy nie ograniczał się tylko do rywalizacji konkursowej. Organizatorzy konkursu zapewnili jego uczestnikom  wspaniałe atrakcje w czasie wolnym:  zwiedzanie Starówki i Placu Piłsudskiego , wizytę w Teatrze Kwadrat na przedstawieniu ? Godzinka spokoju? w reżyserii Marcina Sławińskiego z Pawłem Wawrzeckim w roli głównej oraz wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich.

Udział w konkursie pozwolił   uczniom i opiekunce na nawiązanie nowych znajomości z przedstawicielami  innych szkół imienia Naszego Patrona . Mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi ponownie w naszej szkole podczas Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego o Józefie Piłsudskim, który odbędzie się w marcu 2017 r.?