Wydarzenia

Poznań-Targi Instalacyjne

W dniu 16.04.2024 r. uczniowie klas I TEO, II TEO, III TEO i IV TEO wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym na targi instalacyjne, które odbyły się w Poznaniu.

Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w branży instalacyjnej oraz poszerzenie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm działających w sektorze OZE, a także zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie pomp ciepła, systemów grzewczych i wentylacyjnych.

Podczas targów uczniowie uczestniczyli w prezentacjach, pokazach oraz rozmowach z ekspertami branżowymi. Wyjazd umożliwił im zdobycie praktycznych informacji na temat aktualnych trendów rynkowych, nowych technologii oraz możliwości rozwoju zawodowego w branży energetyki odnawialnej.

Uczniowie uczestniczyli jako widzowie w turnieju INSTALMANIA, gdzie ich rówieśnicy montowali fragment instalacji sanitarnych.

Udział w targach był cennym doświadczeniem edukacyjnym, które przyczyniło się do poszerzenia wiedzy uczniów oraz zwiększenia ich świadomości w zakresie nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych i ekologicznych źródeł energii.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały Pani Zofia Górska, Pani Sylwia Szymaniak, Pani Ewa Viscardi oraz Pani Halina Marat.

20260416 115800
Aperture: 2
Camera: Galaxy A55 5G
Iso: 200
Orientation: 3
« z 15 »

Hiszpania 2026

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Skierniewicach realizowany jest projekt FERS – Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 projekt Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego –  tytuł przedsięwzięcia: „Zawodowcy w Europie” , numer przedsięwzięcia: 2025-1-PL01-KA122-VET-000317650. Daje on uczniom możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego i rozwijania kompetencji podczas zagranicznych mobilności. W ramach projektu uczestnicy wyjeżdżają na praktyki i szkolenia do Hiszpanii (08.03.2026. – 21.03.2026.), Portugalii (03.05.2026. – 16.05.2026.) i Niemiec (03.05.2026. – 16.05.2026.). Celem projektu jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, doskonalenie umiejętności językowych, poznawanie europejskiego rynku pracy oraz rozwijanie samodzielności i kompetencji społecznych uczniów. Udział w projekcie pozwala młodzieży zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, poznać kulturę innych krajów oraz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

PHOTO-2026-03-09-14-46-31-1
« z 35 »

ZOO w Łodzi

Dnia 30.04.2026 r. klasa IVTAK a, III TAK a, III TAK b, II TAK i II TR wybrała się na wycieczkę do zoo w Łodzi, którego największą atrakcją jest nowoczesne orientarium.

Na początku spacerowaliśmy wraz z opiekunami, po tradycyjnej części ogrodu zoologicznego, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele różnych gatunków zwierząt, takich jak: lwy, żyrafy, zebry czy słonie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat ich życia, zwyczajów oraz środowiska naturalnego.

Największe wrażenie zrobiło na nas jednak orientarium, które prezentuje faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Już przy wejściu zachwycił nas nowoczesny wygląd budynku. W środku mogliśmy podziwiać m.in. słonie indyjskie, orangutany, krokodyle oraz różnorodne gatunki ryb. Szczególnie interesujący był podwodny tunel, w którym mogliśmy obserwować pływające nad nami rekiny i płaszczki. Czuliśmy się, jakbyśmy znajdowali się na dnie oceanu.

z3
« z 3 »

Wycieczka zawodowa

Klasa IIITB 16 kwietnia uczestniczyła w wycieczce zawodowej zorganizowanej przez wychowawcę Joannę Warda do firmy budowlanej ” Sienkiewicz” mającej siedzibę w Babsku.
Pracownik BHP przeszkolił młodzież. Następnie klasa została podzielona na trzy grupy. Etapy zwiedzanie:

1 Hala SMOK
2 Kontrola jakości
3 Obrotnics

Firma zajmuje się produkcją prefabrykatów

1000019232
« z 7 »

Sukces Budowlanki na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich w Olsztynie

Uczniowie z naszej szkoły w dniu 15.04.2026 zostali Laureatami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej organizowanej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sztuki Fryzjerskiej.  

W olimpiadzie brało udział 2496 uczniów z 16 województw.

Olimpiada odbywała się w III etapach.

Uczniowie Budowlanki jako pierwsi z województwa łódzkiego zdobyli tytuł Laureata Olimpiady Fryzjerskiej.

Ogromne gratulacje dla Lidii Nartowskiej i Kai Szmyt uczniów z klasy 4 technikum fryzjerskiego. Opiekunem uczniów jest Beata Wach-Mińkowska.

WhatsApp-Image-2026-04-15-at-15.56.48
« z 9 »

 

Życzenia Wielkanocne

Nie znaleziono obrazków.

Dzień Patrona Szkoły

Nie znaleziono obrazków.

Anty Moda

24.03.2026 r., Lidia Nartowska i Michał Salamon uczniowie naszej szkoły  zdobyli łącznie 4 wyróżnienia podczas XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej „ANTY – MODA” zorganizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Konkurs był objęty patronatem Minister Edukacji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. W konkursie brało udział ponad 30 zawodników ze szkół z całego kraju.

20260324 142440
Aperture: 2
Camera: Galaxy S25 Ultra
Iso: 320
Orientation: 1
« z 10 »
 

 

MOC ŻYCZEŃ

Wszyscy uczniowie klasy 3TB i 4TRa zaangażowali się w przygotowanie kartek świątecznych z życzeniami dla podopiecznych Hospicjum im. Anny Olszewskiej.
Życzenia również otrzymali uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza od podopiecznych Stowarzyszenia Wspólna Troska

1000019014
Aperture: 2
Camera: 23124RA7EO
Iso: 200
Orientation: 1
« z 7 »

 

Przejdź do treści