II Dzień Budowlańca w ZSZ NR 1 – 16.10.2014 r.

• dzienBudowlanca

Z tej okazji odbyły się następujące atrakcje:

1. Konkurs ?Logo Budowlanki?
  2. Konkurs ?Każdy budować może ??
  3. Pokaz strażacki i ratownictwa medycznego
  4. Konkurs wiedzy pożarniczej i bhp w budownictwie
  5. Karaoke ?Podaj cegłę, podaj cegłę ??
  6. Konkurs sprawnościowy ?Murarz, tynkarz, akrobata??
  7. Konkurs wypieków ?Kielnią podane??
  8. Szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Konkurs ?Logo Budowlanki? polegał na przygotowaniu w formie elektronicznej lub tradycyjnej (papierowej) projektu logo promującego ZSZ nr 1
w Skierniewicach. Praca mogła też promować  konkretny kierunek (zawód) lub Dzień Budowlańca. Projekt, który wygrał, będzie umieszczony na koszulkach promujących szkołę.

Konkurs ?Każdy budować może ?? polegał na skonstruowaniu budowli przy pomocy niekonwencjonalnych ?materiałów budowlanych?, np. wykałaczek, kapsli, patyczków do lodów. Konstrukcje mogły być realne, lub całkiem zwariowane ? futurystyczne. Prace wykonywano indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach.

Konkurs ?Murarz, tynkarz, akrobata ?? w kilku konkurencjach sprawnościowych m.in. slalom taczkami, rzut do betoniarki, przebieranie się na czas w ubranie robocze, odbył się na dziedzińcu szkoły; w konkursie wzięły udział zespoły reprezentujące poszczególne klasy.

Konkurs wiedzy pożarniczej i bhp w budownictwie adresowany był głównie, choć nie wyłącznie, do uczniów klas budowlanych; w konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły klasowe.

Karaoke ?Podaj cegłę, podaj cegłę ?? ? polegał na wykonaniu własnej interpretacji wokalnej piosenki pt. ?Podaj cegłę? Izabeli Trojanowskiej lub innej piosenki nawiązującej do tematyki budowlanej. Jako, że w dzisiejszych czasach liczy się nie tyle talent, co oprawa i ogólne wrażenie artystyczne, zachęcaliśmy do wykorzystania stosownych kostiumów i rekwizytów.

Konkurs wypieków ?Kielnią podane? adresowany był do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły; wypieki mogły nawiązywać formą do Dnia Budowlańca lub bronić się jedynie smakiem.

Szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych dla uczniów kl. II, III i IV klas technikum budowlanego.

DZIEŃ BUDOWLAŃCA to święto całej społeczności szkolnej, więc konkursy i inne atrakcje zostały tak pomyślane, żeby aktywizować i jednoczyć uczniów różnych zawodów i specjalności.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z wydarzenia na tvskierniewice.pl