Nasz absolwent – człowiek sukcesu

[huge_it_gallery id=”66″]

24 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Nasz absolwent ? człowiek sukcesu” zorganizowane w związku z jubileuszem 95- lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach.

Bohaterką spotkania była pani Monika Thadhani, uczennica Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1, absolwentka roku 1996 na kierunku dokumentacja budowlana. Tytuł magistra architektury zdobyła na Politechnice Wrocławskiej. Drugi tytuł magistra zdobyła w Chicago w słynnej szkole architektury na Illinois Institute of Technology, którą prowadził kiedyś słynny architekt, propagator modernizmu ? Ludwig Mies Van der Rohe. Obecnie, Pani Monika, właśnie w tej szkole wykłada architekturę.
Jako architekt, od 16 lat pracuje nad różnego rodzaju projektami, z których wiele było nagradzanych
. Zdobyła nagrodę tzw. „building Design and Construction”, która przyznawana jest w Stanach Zjednoczonych czterdziestu osobom poniżej czterdziestego roku życia za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie architektury, projektowania i konstrukcji.
Każdego roku prowadzi warsztaty architektoniczne w Wenecji na Uniwersytecie Weneckim.
Pani Monika Thadhani założyła organizację „Education for future” (edukacja dla przyszłości), która skupia się na pracy w krajach trzeciego świata. Obecnie realizowany przez organizację projekt, to budowa szkoły w Ugandzie, w której 360 dzieci będzie mogło rozpocząć swoją edukację.
Naszemu gościowi towarzyszyli koledzy i przyjaciele ze szkolnej ławy, absolwenci roku 1996, na kierunku dokumentacja budowlana, którzy zechcieli się podzielić z nami swoimi wspomnieniami z lat szkolnych oraz dokonaniami w życiu zawodowym:

Pan Mariusz Wesołowski kieruje Zakładem Lotniskowym w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie. Problematyka, jaką się zajmuje to ocena stanu technicznego konstrukcji nawierzchni lotniskowych. W 2013 roku obronił rozprawę doktorską i otrzymał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo, w specjalności nawierzchnie lotniskowe.

Pan Adam Michalak przez wiele lat pracował w Warszawie w instytucjach rządowych, samorządowych i Fundacjach Skarbu Państwa. Aktualnie pracuje w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, jako specjalista ds. impresariatu, zajmuje się organizacją imprez.

Pan Piotr Szczepaniak po ukończeniu technikum realizował marzenia o pracy w straży pożarnej. Od wielu lat pracuje w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach zajmując różne stanowiska, obecnie w Wydziale Kwatermistrzowskim. Własnoręcznie zbudował dom jednorodzinny wykorzystując wiedzę i umiejętności nabyte w technikum budowlanym.

Pan Radosław Sadowski pracował w geodezji i w branży budowlanej. Aktualnie pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Skierniewicach.

Pan Łukasz Durzyński pracował jako doradca techniczny w zagranicznych firmach, w których miał ciekawe osiągnięcia, bywał na różnych wyjazdach zagranicznych, m.in. w krajach Ameryki Południowej. Obecnie prowadzi własną działalność w branży budowlanej.

Honory gospodarzy spotkania pełnili Daria Lewandowska i Michał Domagała, uczniowie klasy II TAK. Wstępem była prezentacja przywołująca historię szkoły oraz film przedstawiający jej współczesne oblicze. W nostalgiczny nastrój piosenką „Ostatni raz z moją klasą” wprowadził uczestników spotkania Michał Domagała, a wykonując kolejną piosenkę pt. „Nasza szkoła” wspólnie z Wiktorią Kończak zaangażowali wszystkich do zabawy. Akompaniował im na gitarze pan Marek Kozłowski.

Należy podkreślić, że wśród zebranych obecna była pani Maria Grzywacz, wychowawczyni klasy naszych gości, a także nauczyciele w przeszłości uczący w tej klasie: pani Agata Kostrzewa, pani Genowefa Dębska, pani Judyta Piątkowska, pan Tadeusz Maciejak, pan Dariusz Galanciak, pan Marek Kozłowski. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom naszych gości na temat szkolnych wspomnień: o nauczycielach, szkolnych wycieczkach, imprezach oraz zabawnych i ciekawych przygodach.

Szczególną uwagę słuchaczy przykuła opowieść pani Moniki Thadhani o projektach architektonicznych oraz ich realizacjach na całym świecie , w których tworzeniu miała swój udział. Jej wypowiedź wzbogacona była prezentacją multimedialną.

Pamiątką ze spotkania z uczniami naszej szkoły będą Dyplomy Absolwenta, wręczone gościom na zakończenie spotkania.

B.G.