EDUKACJA WYKSZTAŁCENIE ZAWÓD PRZYSZŁOŚĆ Blog

 

Jubileusz ZSZ Nr 1

Dnia 30 września 2023 roku  wspólnie z absolwentami,  świętowaliśmy jubileusz 100-lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1. Oto fragmenty uroczystości …

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej założyciela szkoły zawodowej dyrektora Mariana Medyńskiego.

Przemarsz ulicami miasta z kościoła św. Jakuba do Kinoteatru „Polonez” w asyście orkiestry dętej z Makowa. Na czele ułan na koniu nawiązujący do patrona szkoły Marszałka J.Piłsudskiego i jego Kasztanki

(więcej…)

Budowlanka w 100 – lat

« z 96 »

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/ 2024

Świadectwa już rozdane. Kolejny rok szkolny za nami. Życzenia, gratulacje, dyplomy dla wybitnych uczniów oraz występ artystyczny, któremu towarzyszyło wiele emocji – tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w ZSZ Nr 1. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

« z 44 »

UROCZYSTY APEL NASZYCH ABSOLWENTÓW – JUBILEUSZ 50-LECIA UKOŃCZENIA SZKOŁY

Dnia 7 czerwca 2024 r. miał miejsce w naszej szkole wyjątkowy jubileusz 50-lecia matury absolwentów Technikum Budowlanego, którzy egzamin dojrzałości zdawali w 1974 r. Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem pamiątkowego obelisku postawionego przed budynkiem szkoły i ufundowanego przez absolwentów. Następnie absolwenci, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie udali się do sali gimnastycznej, w której młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Anny Kamińskiej i p. Magdaleny Grzelkowskiej, który przybliżył klimat szkoły lat 70.

Za zasługi w realizacji statutowych zadań stowarzyszenia związanych z upowszechnianiem służby Polsce zostały  przyznane przez Kapitułę Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej złote krzyże. Odbyła się również uroczysta dekoracja Sztandaru Szkoły. Absolwenci podzielili się także swoimi wspomnieniami związanymi z czasem spędzonym w szkole.

« z 91 »

Kolorowy ostrzał

W środę 29 maja odbyła się wycieczka na grę terenową do PaintballForFun w Skierniewicach, w której udział wzięli uczniowie klasy 2TB pod opieką Pani Joanny Wardy i Pani Agaty Kostrzewy.

« z 7 »
(więcej…)

Energy – Frajda!

Dnia 15 maja klasy: 1TB, 2TB,2TAK i 4TR wzięły udział w wycieczce do Energylandii zorganizowanej przez Panią Joannę Wardę!

Niewyspanie spowodowane zbiórką o 5.20 wynagrodziły piękna pogoda

A
« z 5 »
(więcej…)

MATURALNIE I FAJNIE – TO JUŻ KONIEC! MOŻEMY IŚĆ!!!

Lata 2019 – 2024 były dla naszych uczniów przełomowe. To tutaj w naszej szkole poznali nowych przyjaciół, kształcili swoje umiejętności i rozwijali pasję. 🙂 Nadszedł czas zakończyć ten etap, dać odejść starym rocznikom, by na ich miejsce przyszły nowe. Przenieśmy się w czasie do kwietnia, przed maturami. „To jest już koniec, możemy iść. Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic”.

Wywiady prowadzili: Anna Greta, Maciek Wiśniewski, Kacper Szczechowski z klasy V TRp.

Uroczyste zakończenie roku klas maturalnych

W piątek 26 kwietnia odbył się uroczysty apel dla klas piątych. Najlepsi uczniowie, laureaci olimpiad, konkursów przedmiotowych i tematycznych otrzymali dyplomy i nagrody, a każdy z maturzystów dostał długo wyczekiwane świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Były podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz rodziców.

Piękną uroczystość uświetnił film wykonany przez uczniów techników reklamy.

« z 36 »

Konkurs fotograficzny

Klasy reklamy: 2TRa, 2TRb, 4 TR wzięły udział w konkursie na wykonanie zdjęć w planie przednim pokazując klimat naszej Budowlanki.

Jury w składzie: p.Iwona Iwanicka oraz p. Krystyna Kruk wyłoniły zgodnie zwycięzców:

1 miejsce – ex aequo Emilia Herominek z 2 TRa i Krystian Jagiełło z 2 TRb

2 miejsce – ex aequo Martyna Janczak z 2 TRa i Miłosz Oręziak z 2 TRb

3 miejsceOliwia Janus z 2 TRa

Wyróżnienia: Artur Łązęcki 2 TRa, Eryk Wodnicki 2 TRa, Izabela Domańska 2 TRa, Zuzanna Łukasik 2 TRb, Oliwia Sobolewska 2TRb, Zuzanna Przybysz 2TRb, Jan Szukstul 2TRb, Amelia Bartłomiejczyk 2 TRb.

Wszystkim oczywiście gratulujemy!

1 miejsce
Emilia Herominek 2 TRa
« z 32 »
Skip to content